QUEER PRIDE DRESDEN 2022

Zapraszamy!

Mieszkamy w Dreźnie, ale wiele z nas pochodzi skądinąd. Mówimy po francusku, arabsku, hiszpańsku, saksońsku i w wielu innych językach. Znamy się od zeszłego roku, od czasu organizacji pierwszej Pride, w międzyczasie dołączyło do nas kilka innych osób. Jesteśmy barwną grupą osób o bardzo różnych życiowych sytuacjach. Różnimy się stanem finansów i stanem zdrowia oraz problemami z nim, wykonujemy różne prace i mamy zróżnicowane poglądy na życie. Czasem jest z tym ciężko, ale jest też naprawdę pięknie. Jedną cechę mamy wspólną; jesteśmy queer. 

W 2022 r. znów obchodzimy Queer Pride. Zależy nam, aby w tym dniu było nas bardzo widać i bardzo słychać na ulicach. Nasze wspólne demo zagra intro do wielu kolejnych relacji! Zwłaszcza wobec trudnych czasów pandemii, gdy wiele z nas dotknęła samotność.

Chcemy lepszego życia dla wszystkich, a zwłaszcza dla osób queer. Chcemy bezpiecznego życia dla siebie i wszystkich innych. Jeden rzut oka na historię mówi nam, że zawsze trzeba o to walczyć samodzielnie. Nie tylko przeciw ideom i ludziom, które i którzy kopią pod nami dołki, ale również za nasze własne utopie! Potrzebujemy sieci, potrzebujemy miejsc, potrzebujemy grup i przestrzeni do rozwoju!

Dla nas Queer Pride nie jest raz do roku, dzieje się każdego dnia. Spotykamy się regularnie w różnych grupach, na wydarzeniach, imprezach i warsztatach. Powstała prawdziwa wspólnota i chcemy, aby stale się rozwijała. Chcemy dotrzeć z zaproszeniem i zachętą do osób z okolicznych mniejszych miast i wsi. Zapraszamy również osoby z najbliższych większych miast, zwłaszcza z Pragi, Wrocławia i Lipska. Wierzymy, że tylko razem możemy budować przestrzenie i relacje, których nam potrzeba.

DOŁĄCZ DO NASZEJ WALKI – DOŁĄCZ DO PRIDE!