QUEER PRIDE DRÁŽĎANY 2022

Pozvánka!

Všichni žijeme v Drážďanech, ale mnozí z nás pocházejí z jiných míst. Hovoříme francouzsky, arabsky, španělsky, sasky a dalšími jazyky. Setkali jsme se loni, když jsme pořádali první Pride, a od té doby se k nám přidali další. Jsme pestrá skupina lidí s různými životními postoji. Máme různé množství peněz, různou úroveň zdraví, různá povolání a naše názory na život se liší. Proto je to někdy složité, ale také mimořádně krásné. A všichni máme jedno společné: jsme queer. 

V roce 2022 budeme opět slavit queer Pride. Je důležité, abychom byli v tento den v ulicích velmi viditelní a slyšitelní. Naše společná ukázka bude předehrou k mnoha dalším vztahům! Zvláště po těžkých časech pandemie, kdy se mnozí z nás cítili osamělí.

Chceme lepší život pro všechny, zejména pro queer lidi. A chceme pro sebe i pro všechny ostatní bezpečný život. Pohled do historie nám ukazuje, že o to musíme vždy bojovat sami. Nejen proti myšlenkám a lidem, kteří nám kladou překážky, ale také za naše vlastní utopie! Potřebujeme sítě, potřebujeme místa, potřebujeme skupiny a prostory pro rozvoj!

Queer Pride pro nás není jen jednou za rok, ale vlastně každý den. Pravidelně se setkáváme v různých skupinách, na oslavách, akcích a workshopech. Vznikla celá komunita. A my chceme, aby rostl. Chceme, aby se lidé v menších městech v našem okolí a na venkově cítili pozváni a povzbuzeni. Zveme také zájemce z nejbližších větších měst, zejména z Prahy, Vratislavi a Lipska. Věříme, že jen společně můžeme tyto prostory a vztahy budovat.

PŘIPOJTE SE K NAŠEMU BOJI – PŘIPOJTE SE K HRDOSTI!